Chat with us, powered by LiveChat
We use cookies to enhance your user experience. By clicking any link on this page you are giving your consent for us to set cookies. For more information, see our Privacy policy.
#ProgramGrowth

Jak skalować produkt za granicą?

Lata doświadczeń liderów rynku, frameworki i taktyki wzrostu dostępne podczas 14 sesji

Start 15 marca 2024!

Zobacz agendę
Online meeting pictureZobacz agendę
Nasi Eksperci:
Online meeting picture

Dla kogo?

Dla founders produktowych spółek tech i ich C-level, których celem jest międzynarodowy wzrost organizacji

Founders i CEOs spółek SaaS

Chief Revenue Officer

Chief Sales Officer

Chief Growth Officer

Nasi Eksperci

Doświadczeni liderzy topowych spółek podzielą się metodami, które ciężko wypracowywali rozwijając swoje organizacje za granicą

Ekspert
Karol Traczykowski portrait

Karol Traczykowski

VP New Ventures, DocPlanner
LinkedIn icon

Razem z zespołem wypracował frameworki, które umożliwiły sprawne testy nowego rynku, uruchomienie sprzedaży, która w 18 mc urosła do 250 kontraktów/mc i 100k płacących klientów. Opracował własne metody analizy i redukcji churnu.

Ekspertka
Anna Harris portrait

Anna Harris

Chief Growth Officer, Profitroom
LinkedIn icon

Od 2019 roku odpowiada za ekspansje. W tym czasie wzrosły przychody spółki z zagranicy o 359%, a liczba międzynarodowych klientów o 50% r/r. Obecnie Profitroom działa na 40 rynkach, a na 7 z nich ma lokalne struktury sprzedażowe i operacyjne.

Ekspert
Stefan Batory portrait

Stefan Batory

Co-founder & CEO, Booksy
LinkedIn icon

Współtwórca najpopularniejszej na świecie aplikacji mobilnej. Umiejętności interpersonalne ułatwiają mu rozwój biznesu, pozyskiwanie globalnych inwestorów (ponad $120M), topowych pracowników i akwizycję spółek z US.

Ekspert
Radek Zaleski portrait

Radek Zaleski

Partner, Netguru
LinkedIn icon

"Radek wspomaga nas w planowaniu strategii go-to-market. Dzięki jego wiedzy udało się lepiej ułożyć współpracę zespołów marketingu i sprzedaży, wdrożyć nowy CRM razem z workflow, uszczelnić główne obszary tracenia biznesu oraz zbudować nowe taktyki sprzedaży." - Jakub Kot, CEO w Dealavo

Ekspert
Michal Sadowski portrait

Michał Sadowski

Founder & CEO, Brand24
LinkedIn icon

Konsekwentnie buduje widoczność w searchu, a prace z contentem wyniósł na zupełnie nowy poziom. Z jego produktu korzystają globalne marki, a nawet Biały Dom. Rok 2022 zamknął wzrostem przychodów o 40% r/r, marży o 52% r/r i EBITDA o 79%.

Ekspert
Maciej Zawadzinski portrait

Maciej Zawadziński

Founder, Piwik PRO
LinkedIn icon

  Między innymi dzięki etyce pracy, transparentności i procesom jakie wypracował w Piwik PRO, jego zespół sprzedażowy szybko osiągnął samodzielność, wszedł na wysokie obroty i poziom €14M ARR oraz rozpoczął współpracę z klientami z Fortune 500.

Ekspert
Adam Górniak portrait

Adam Górniak

CRO, deepsense.ai
LinkedIn icon

Od 09.2023 w deepsense.ai. Wcześniej w Booksy rozbudował team z < 100 do 440 osób, zarządzał zespołem 6 Country Managerów i nadzorował 650 osób w działach sprzedaży, customer success i operacji. Osiągnął 22-krotny wzrost przychodów na rynkach międzynarodowych w ciągu 4,5 roku.

Ekspertka

Dorota Machaj

VP of Growth, Surfer
LinkedIn icon

Ekspertka budowania zespołów sprzedażowych, systemów prowizyjnych i trakowania produktywności sprzedawców na rynku USA. Obecnie w Surferze. Wcześniej odpowiadała za rozwój Booksy w USA, co dwukrotnie r/r przyspieszyło rozwój organizacji.

Ekspert

Piotr Olesiński

Head of B2B Ventures, Trivago
LinkedIn icon

Przez 7 lat w YieldPlanet współpracował z Partnerami z całego świata m.in. w modelu agencyjnym, referral, white label. Testował je na dużej ilości leadów, więc dobrze zna operacyjne oraz strategiczne wady/zalety każdego z nich. Od grudnia 2023 w Trivago.


Ekspert

Rafał Sałak

Digital PR & Marketing, ex-Netguru
LinkedIn icon

Od ponad 10 lat zajmuje się komunikacją, z naciskiem na digital PR, thought leadership i komunikację marketingową. Współpracował ze Spotify, Facebook, Blackberry, NetApp i Netguru. Regularnie wspiera SaaS founders.

Ekspertka

Edyta Kowal

Brand & Marketing, ex-Displate
LinkedIn icon

Odpowiadała w Displate i Prowly za marketing na rynki globalne. Wspierała także InStreamly, IKEA, Grupę Pracuj. Ekspertka efektywnych procesów marketingowo-sprzedażowych i budowania zżytych zespołów marketingowych.

Ekspert
Grzegorz Garczynski portrait

Grzegorz Garczyński

SM Subscriber Growth, Disney+
LinkedIn icon

Doświadczony manager z udokumentowaną historią pracy w produktach dostępnych w modelu subskrypcyjnym. W oparciu o dane i testy identyfikuje możliwości rozwoju. Ekspert optymalizacji kampanii w płatnych kanałach AdWords, LIN, FB, IG.

Ekspert

Dr Maciej Kraus

Partner, Movens Capital
LinkedIn icon

Od 20 lat zajmuje się pricingiem, a od 5 lat współtworzy Movens Capital. Jest autorem 3 książek o pricingu, gościnnie wykłada na Stanford University, a obecnie wspiera startupy w budowaniu kompetencji pricingowych i wzrostu rentowności.

Ekspert

Kuba

CRO/CSO, DevSkiller
LinkedIn icon

Strategiczny doradca i cichy współautor sukcesów wielu polskich spółek technologicznych. Gdzie się nie pojawia tam zachodzą fundamentalne zmiany, które wynoszą spółki na zupełnie nowy poziom rozwoju, również za granicą.

Moderatorka
Maja Malyska portrait image

Maja Małyska

Co-Founder & CEO, Product dots
LinkedIn icon

Inicjatorka i realizatorka programu. Na co dzień prowadzi Product dots, community założycieli SaaS, którego misją jest wsparcie polskich spółek produktowych w globalnej ekspansji, budowaniu samodzielnych zespołów i rozwoju produktu.

Zgłoś się

Agenda programu

Dowiesz się jak zaplanować, realizować i sprocesować
międzynarodowy wzrost Twojej organizacji

O Programie

Jedyny w Polsce Program Growth dedykowany spółkom produktowym, gdzie topowi liderzy w usystematyzowany sposób dzielą się know-how wypracowanym na bazie własnych sukcesów i porażek oraz pokazują jak rozwiązywać złożone problemy rozwoju spółki za granicą.

Co otrzymasz?

14 sesji online, po 120 minut w gronie Founders & CxOs
Handouty, frameworki, roadmapy, najlepsze praktyki, case studies, wzory dokumentów
Q&A
Aktywizujące zadania domowe
Dostęp dla Founders do grupy dyskusyjnej
2-dniowy zlot dla Founders (extra płatne)
Dostęp do konsultacji 1:1 na preferencyjnych warunkach

Data i format?

14 sesji, na żywo, online, po 120 min każda, w okresie od 15 marca do 27 września 2024 (tj. 2 sesje w miesiącu). Każda sesja to knowledge sharing Eksperta, Q&A uczestników, aktywizujące zadanie domowe. Program będzie realizowany w języku polskim.

Strategia i fundamenty wzrostu

Radek Zaleski, Netguru

Weryfikacja fundamentów wzrostu oraz opisu strategii go-to-market - czy jest zrozumiała dla zespołu i przyszłych pracowników, oparta o prawdziwy product-channel-market fit i realistyczny TAM (total addressable market).

Handout:
Feedback Twojej strategii, szablon do pracy z zespołem

Wybór rynku, research oraz pierwsze testy

Karol Traczykowski, DocPlanner

Jak wybrać i w możliwie krótkim czasie oraz niskim nakładem kosztów testować nowe rynki. Jak weryfikować lokalne potrzeby i kiedy one powinny rzutować na globalny produkt. Jakie wyzwania i błędy mogą wystąpić oraz jak im zapobiegać i przygotować na nie zespół.

Handout:
Szablon weryfikacji lokalnych potrzeb

Kompozycja i wybór zespołu pod wybrany go-to-market

Adam Górniak, deepsense.ai
Dorota Machaj, Surfer

Jak zbudować zespół marketingowo-sprzedażowy, gdzie znaleźć najlepszych ludzi, jak zaprojektować modele motywacyjne, onboarding i struktury raportowania. Jak radzić sobie ze strefami czasowymi i specyfiką pracy na danym rynku. Szczególnie uwzględnimy rynek USA.

Handout:
Przykłady struktury zespołu, modeli bonusowych, propozycje zadań rekrutacyjnych

Deep down - efektywny zespół

Maciej Zawadziński, Piwik PRO

Jak wprowadzić zespół na wysokie obroty - jakie materiały dostarczać sprzedawcom, jak budować wiedzę w dziale sprzedaży oraz kulturę dzielenia się nią i transparentności.
Szczególnie dedykowane produktom o wysokim wolumenie sprzedaży i niewysokiej wartości.

Handout:
Przykładowy dashboard operacyjny, skrypt zarządzania spotkaniem z zespołem sprzedażowym

Deep down - maszyna sprzedaży B2B

Karol Traczykowski, DocPlanner

Jak wystartować na nowym rynku i w kilka miesięcy zbudować maszynę sprzedaży bezpośredniej B2B w oparciu o nowoczesne narzędzia i taktyki.
Szczególnie dedykowane produktom o wysokim wolumenie sprzedaży i niewysokiej wartości.

Handout:
Najlepsze praktyki DocPlanner, przykładowy dashboard operacyjny

Deep down - high ticket

Radek Zaleski, Netguru

Jak na rynku zagranicznym zbudować maszynę sprzedaży bezpośredniej B2B w oparciu o odpowiedni ABM, "sprocesowane" relacje personalne oraz on-site marketing. Konkretne przykłady działań.
Szczególnie dedykowane produktom o niskim wolumenie sprzedaży i wysokiej wartości.

Handout:
Najlepsze praktyki, case study rozwiązania pod grupę docelową

Deep down - budowa marki

Edyta Kowal, ex-Displate

Jak budować brand, by wzmocnić konkurencyjność i wesprzeć sprzedaż. Praktyczne przykłady podejścia do działań, które zarówno wspierają biznes, otwierają możliwości wzrostu, jak i podnoszą widoczność oraz zaangażowanie w wśród obecnych odbiorców. Jakich kompetencji szukać, budując zespół band & comms.

Handout:
Przykładowe struktury zespołu
Brand building canva

Deep down - digital PR

Rafał Sałak, ex-Netguru

Jak zbudować własną markę personalną, współpracować z mediami, kreować spójną narrację i globalny brand produktu, który wspiera ekspansję oraz efektywnie wykorzystać kanały promocji. Ultra praktyczna sesja ze sprawdzonych taktyk.

Handout:
Briefing przygotowujący do rozmowy z dziennikarzem
Framework budowy profilu thought leadershipowego foundera

Deep down - content

Michał Sadowski, Brand24

Jak zbudować maszynę sprzedaży inbound B2B w oparciu o content marketing i widoczność w search oraz porównywarkach jak np. g2.com. Jak tworzyć i optymalizować treści.

Handout:
Przykład linii produkcyjnej treści od pomysłu do optymalizacji

Deep down - płatne kanały

Grzegorz Garczyński, Disney+

Jak sprocesować sprzedaż B2B w oparciu o płatne kanały jak LinkedIn, Facebook, Instagram czy AdWords. Taktyki, analityka, konkretne przykłady lejków i działań.

Handout:
Brief na efektywną kampanię B2B oraz case study

Deep down -Partnerstwa

Piotr Olesiński, Trivago

Jak dokonać właściwego wyboru skutecznych partnerów, opracować value proposition i warunki współpracy atrakcyjne nawet na kilku kontynentach. Jak umiejętnie kwalifikować partnerów oraz jak właściwie sformalizować i rozwijać z nimi współpracę (proces/CRM, support, scoring, aktywności wspierające wyniki i crisis management).

Handout:
Modele partnerstw
Dobre praktyki

Deep down - zarządzanie churn'em

Karol Traczykowski, DocPlanner

Jak pracować z churn'em na kolejnych rynkach, redukować go oraz pilnować aby budżety miały uzasadnienie w unit economics i utrzymaniu długofalowej rentowności. Jak odpowiednia analiza churn może pomóc w podejmowaniu decyzji o rozwoju produktu na kolejnych rynkach.

Handout:
Dobre praktyki pracy z churn'em w skalującej się organizacji

Skalowanie kolejnych rynków i obsługa spółek

Anna Harris, Profitroom

Jak planować rozwój na konkretnych rynkach zagranicznych, czy i kiedy zatrudniać dedykowany zespół, czy tworzyć struktury korporacyjne, jak zarządzać aspektami prawnymi takich podmiotów oraz jak budować biznes plany lokalne vs P&L całościowy.

Handout:
Ramy oceny gotowości spółki do skalowania za granicą, roadmapa globalnej ekspansji

Finansowanie

Stefan Batory, Booksy

Jak finansować startup - kiedy warto skorzystać z wsparcia VC i Business Angels, a kiedy lepiej bootstrapować. Jak skonfigurować współpracę z inwestorami i czego oczekiwać, a na co absolutnie nie wyrażać zgody. Jak z Polski budować network wśród topowych inwestorów z zagranicy.

Handout:
Wykaz najlepszych praktyk

Pricing produktu

dr Maciej Kraus, Movens Capital

Jak zbudować w Twojej organizacji kompetencje pricingową i używać modelu cenowego do osiagania celów (North-Star-Metric). Jak wytłumaczyć Klientom "ile to kosztuje i dlaczego tak drogo" oraz jak prezentować ceny nie jako koszt dla Klienta, a jako inwestycje z konkrentym zwrotem (ROI)?

Handout:
Pricing model canvas - 9 elementowy proces budowy pricingu w Twojej firmie

Uczestnicy o Programie

"Ten Program to najlepiej zainwestowane przez nas pieniądze w ostatnich trzech latach. Kosmiczny zwrot z inwestycji."

Marcin Majda

Co-founder & CEO, Antigro

"Program Growth i społeczność Product dots to były dla mnie jedne z najważniejszych doświadczeń rozwojowych w 2023. Dużo się dowiedziałem i mocno zainspirowałem".

Jan Zając

Founder & CEO, Sotrender

"Jeszcze nigdy nie uczestniczyłem w programie, który byłby tak perfekcyjnie prowadzony".

Adrian Witkowski

Founder & CEO, Gamfi

🔥 Aktualna Cena

1099zł /sesja

CENA OD 1 MARCA

1299zł /sesja

Cena netto za jedną sesję, dla jednej spółki, którą mogą reprezentować max. 3 osoby.

14 sesji

Program obejmuje 14 sesji online i trwa 7 miesięcy.

2 raty

Płatność przelewem, w 2 ratach po 7693 zł netto, a przy zakupie po 20 lutego po 9093 zł netto.
Zgłoś się
Product Dots icon logo

Zgłoś się!

Zainwestuj w kompetencje swojego zespołu i zgłoś się do  Programu!

Masz jakies pytania?

Send plane icon
hello@productdots.com

Wypełnij formularz!

Zapisy tylko do 29 lutego!

Dziękujemy za Twoje zgłoszenie.Odezwiemy się na podany numer telefonu w ciągu 48h.
Oops! Something went wrong while submitting the form.